Hacimli Ürünler Hakkında

Desi, kargo işlemlerinde hacimsel ağırlık anlamına gelen kelimedir. Özellikle taşımacılıkta kullanılan bir terimdir.  Kargo ile gönderilecek kolinin desisini  hesaplamak için en, boy ve yükseklik birbiri ile çarpılır ve 6000’e bölünür. Bu ölçü birimi kargo firmaları tarafından ürünün kargo bedelinin hesaplanmasında kullanılır. Taşımacılıkta, taşınan yükün ağırlığı ile birlikte hacmi yani kapladığı alan da önem göstermektedir.

Yurtdışına göndereceğiniz Hızlı Ekspess Kargo Gönderileri için bazı sınırlamalar bulunmaktadır. Bu sınırlamalar gönderinin ağırlığı, hacimsel ağırlığı ve ebatları olmak üzere üç noktadan oluşmaktadır.

Yurtdışına yapacağınız Express Hızlı Kargo için hazırlayacağınız paketler 120 cm X 80 cm X 80 cm ebatlarını geçmemesine özen gösteriniz. Bu ebatlar maksimum taşınabilir koli ölçüleri olarak kabul edilmektedir. Tek uzunluk olarak ise 200 cm den uzun gönderiler Yurtdışı Express Kargo servisi ile yapılamamaktadır. Gönderiniz paletli bir gönderi ise maksimum 120 cm X 100 cm X 160 cm ebatlarında gönderiler kabul edilmektedir.

Yurtdışı Hızlı Ekspres Kargo ile koli şeklinde gönderileriniz maksimum 70 kg ağırlığında olabilir. Fakat 30 kg. geçen gönderiler için ekstra maliyet çıkacaktır. Bu paketleri bir insanın taşıyacağını düşünerek 30 kg. ağırlığını geçmemesine özen gösteriniz. Gönderileriniz paletli gönderi ise 1.000 kg ağırlığına kadar hızlı kargo hizmeti satın alabilirsiniz.

 

Hacimsel Ağırlık (DESİ) olarak 200 kg üzeri paketler kabul edilmemektedir.

 

Bu sınırların üzerinde olan gönderilerinizi Hava Kargo veya Kombine Taşımacılık yöntemlerini kullanarak yapabilirsiniz.